Україна значно посилила удари по логістиці ворога на окупованих територіях, особливо на півдні. За останні два місяці інтенсивність таких атак зросла майже на 300%. Це суттєво обмежує можливості росіян продовжувати бойові дії.
Ворог у шоковому стані
Командир 1 окремої штурмової бригади імені Дмитра Коцюбайла Дмитро Філатов з позивним “Перун” зазначив, що окупанти стикаються з серйозними проблемами транспортної логістики. Вони перебувають у шоковому стані та не можуть знайти ефективних рішень.
— Якщо будемо надалі нарощувати ці удари, то противник уже буде вимушений вирішувати питання, як йому взагалі далі діяти і як продовжувати війну, — сказав Філатов.
Логістика ворога поки що функціонує, однак під час перевезень росіяни щодня несуть втрати техніки. Їхній рівень залежить від спроможностей українських Сил оборони.
Філатов назвав ці удари найбільшим досягненням 2026 року та можливим ключем до завершення війни. Якщо логістика росіян на окупованих територіях повністю припиниться, українські сили отримають тотальну перевагу. Перед штурмами можна буде завдавати масованих ударів артилерією та безпілотниками, щоб зруйнувати позиції ворога. Просування відбуватиметься в межах загальновійськового бою, а не лише силами піхоти. Противник не зможе дзеркально відповісти: йому бракуватиме артилерії та безпілотників.
За даними джерела, завдяки ударам по логістиці та мостах активність окупантів на фронті знизилася майже на третину. Кількість напрямків, де росіяни намагаються наступати, зменшилася з 13 до 7. Інтенсивність бойових дій залишається високою.