Home Спортивне життя ЧМ Євген 2022: польський медаліст поєднує спорт із медициною. Вона лікар...

ЧМ Євген 2022: польський медаліст поєднує спорт із медициною. Вона лікар на щоденній основі

71
0
 ЧМ Євген 2022: польський медаліст поєднує спорт із медициною.  Вона лікар на щоденній основі

– Кася Здзебло – лікар, але нехай вона поки займається спортом, – сказав тренер Гжегож Томала після другої срібної медалі на чемпіонаті світу в Юджині свого підопічного. Він зізнався, що зараз необхідно знайти людину, яка буде піклуватися про неї матеріально.

Катажина Здзебло посіла друге місце у спортивній ходьбі на 35 км на Чемпіонаті світу з легкої атлетики. Це її друга срібна медаль в Євгенії, раніше друга була також на 20 км. Золото в п’ятницю завоювала перуанка Кімберлі Гарсіа Леон, а бронзу – китаянка Шіцзе Цієян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Юджин ЧС-2022: Золотий призер не вийде в естафету

Щоб уникнути стійкої спеки, учасники вперше в історії чемпіонатів світу почали марш на 35 км (досі змагалися на 20 і 50 км) вже о 6.15 за місцевим часом. Лідерство сформувалося досить швидко, а далі розбіжності між окремими учасниками змагань лише зростали.

– Я говорив про першу двадцятку в четвер. Проте була й шістка на ім’я Кася. Я постійно казав, що фізіологію неможливо обдурити. Було видно, що на цій дистанції вона відчула труднощі другого старту. Ми бачимо, в якому він стані. Ми повинні змусити її взагалі пересуватися на своїх ногах, – сказав тренер Томала.

Більшу частину дистанції Здзебло була другою і контактувала з лідируючою Гарсіа Леон, але перуанка на другій половині дистанції поступово нарощувала перевагу над полькою і, як і на 20 км, здобула безальтернативну перемогу. Вона показала час 2:39.16. Здзебло програла їй 47 секунд, але більш ніж на дев’ять хвилин покращила рекорд країни на цьому змаганні – 2:40,03. Ціян була повільнішою за польку на 34 секунди. На дистанції 20 км порядок був однаковий.

Тренер Томали зізнався, що з 30-го кілометра його підопічний уже йшов з головою. – Вона проявила характер, бо швидкість не впала. Вона йшла рівномірним, сильним кроком. Перуанка напала, а Кася просто йшла своєю дорогою – оцінив він.

Здзебло покращила власний рекорд країни на … 9,5 хвилин.

– Треба зробити все, щоб знайти людей, які оточать Касю не лише медійною опікою, бо зараз є інтерес, а й фінансовою. Щоб вона як лікар не вирішувала, що робити далі. Нехай поки продовжує займатися спортом, резюмував Томала.