Home Спортивне життя ЧС-2022 серед волейболістів: формула, система гри, правила. Хто піде на підвищення?...

ЧС-2022 серед волейболістів: формула, система гри, правила. Хто піде на підвищення? Дорога до фіналу

122
0
 ЧС-2022 серед волейболістів: формула, система гри, правила.  Хто піде на підвищення?  Дорога до фіналу

Чемпіонат світу з волейболу FIVB серед чоловіків 2022 року мав відбутися в Росії. Після агресії цієї країни проти України Росія була позбавлена ​​права проведення турніру, а також була виключена з гри. За організацію чемпіонату взялися Польща та Словенія, а зміна господаря змінила й формулу турніру.

Дивіться також: Де дивитися ЧС-2022 серед волейболістів? Прямі трансляції матчів. Коли поляки грають?

Команди зіграють менше матчів, ніж було заплановано – 52 замість 70. Це однозначно менше матчів, ніж на попередніх турнірах чемпіонату світу з волейболу (2014 – 103 матчі, 2018 – 94).

Початкове припущення полягало в тому, що команди, які беруть участь у Чемпіонаті світу, мали зіграти три групові етапи, після яких відбулися півфінали та матчі за медалі. Однак конкуренція в групах зведена до мінімуму, а з 1/8 фіналу діє система плей-оф; це означає, що перша поразка після виходу з групи виключає вас з титульного бою.

Де відбудеться ЧС-2022 серед волейболістів?

Чемпіонат світу з волейболу 2022 року пройде в Польщі – Катовіце (Spodek) і Глівіце (Arena Gliwice), а в Словенії – Любляна (Arena Stožice).

Матчі групового етапу відбудуться в Катовіце (групи A і C) і в Любляні (групи B, D, E, F). Матчі 1/8 фіналу, як і чвертьфінали, відбудуться в Любляні та Глівіце. Вирішальні матчі (півфінал і гра за медалі) відбудуться в Катовіце.

Коли відбудеться ЧС-2022 серед волейболістів?

Змагання на ЧС-2022 серед волейболістів пройдуть з 26 серпня по 11 вересня. Груповий етап запланований на 26-31 серпня. Матчі 1/8 фіналу відбудуться 3-6 вересня. Чвертьфінали заплановані на 7 і 8 вересня.

Четвірка найкращих чемпіонату світу-2022 зіграє у півфіналі 10 вересня. Матчі за медалі (матч за третє місце та фінал) відбудуться в неділю, 11 вересня. Тоді ми познайомимося з командою, яка виграє чемпіонат світу з волейболу.

Учасники, турнірна система, формула ЧС-2022 серед волейболісток:

У чемпіонаті світу з волейболу 2022 року зіграють 24 команди. Учасники турніру були поділені на шість груп по чотири команди в кожній.

Розподіл на групи волейболісток 2022 року:

група А (Катовіце): Україна, Сербія, Туніс, Пуерто-Ріко
група В (Любляна): Бразилія, Японія, Катар, Куба
група С (Катовіце): Польща, США, Мексика, Болгарія
група Д (Любляна): Франція, Словенія, Німеччина, Камерун
група Е (Любляна): Італія, Канада, Туреччина, Китай
група F (Любляна): Аргентина, Іран, Нідерланди, Єгипет.

В 1/8 фіналу виходять команди, які посядуть перше і друге місця в таблиці своєї групи, і чотири команди з найкращим балансом, які посіли треті місця. На груповому етапі кожна команда зіграє по три матчі. Порядок у групі буде визначатися: 1. кількістю виграних ігор, 2. кількістю набраних очок, 3. співвідношенням сетів, 4. малим співвідношенням очок. Вісім найслабших команд завершать змагання у груповому заліку.

Після короткого групового етапу розпочнеться плей-офф. Пари першого раунду будуть відібрані на основі списку з шістнадцяти команд (1-16, 2-15, 3-14, 4-13, 5-12, 6-11, 7-10, 8-9). У разі виходу з групи Польща буде посіяна під 1 номером, Словенія — під 2, а решта команд — за результатами групових ігор.

Поразки в 1/8 фіналу та в чвертьфіналі означатимуть прощання з турніром. Чотири переможці чвертьфіналу зіграють у півфіналі. Програш на цій стадії означає матч за третє місце, перемога – гру у гранд-фіналі ЧС-2022.