Home Спортивне життя Ел. Євробаскет-2025: Польща поступилася Хорватії

Ел. Євробаскет-2025: Польща поступилася Хорватії

65
0
 Ел.  Євробаскет-2025: Польща поступилася Хорватії

Вболівальники у повному варшавському залі «Торвар» спонтанно вболівали 40 хвилин, але їхньої підтримки виявилося недостатньо для перемоги над сильним суперником, учасником вересневого Євробаскету.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що чекає Кевіна Дюранта та «Бруклін Нетс»? Рішення було прийнято

Поляки почали з Ей Джея Слотера, який у команді лише з неділі, капітана Матеуша Понітки, Міхала Соколовського, Олександра Бальцеровського та Олександра Дзеви. Останні троє високих гравців мали стати відповіддю тренера Ігоря Мілічіча на недорогу силу хорватів із гравцями НБА: Івіца Зубак, Даріо Шарич і Боян Богданович. Поляки швидко вийшли вперед після дій Бальцеровскі та Понітки 7:2. Тоді рахунок був 15:6, і хорватський тренер Дамір Мулаомерович був змушений брати час.

Його підопічні зменшили свої втрати після акцій Лос-Анджелес Лейкерс Зубака, але поляки щоразу відповідали. Очки набирали як Понітка, так і гравці, які виходили з лави запасних. Досвідчений 35-річний Аарон Чел відзначився кидком з-за лінії 6,75 м, а на початку другої чверті Польща вигравала 18:14.

Серія триочкових кидків від господарів дозволила їм на 17-й хвилині вийти на найвищу перевагу в першому таймі – 29:18. Поляки добре захищалися, грали як команда, а їхні суперники не могли «закинути» у кошик здалеку – за перші 20 хвилин вони зробили лише одну з 13 спроб.

До перерви поляки вигравали 31:21. На початку третьої частини суперники відновили ефективність із дистанції. Після ударів Богдановича та натуралізованої американки, MVP німецької ліги Джалін Сміт польська команда вела лише 34:32. Все більше м’ячів потрапляло в кошик Зубачу, а мостарський велетень (216 см) почуваючись дедалі впевненіше, навіть кілька разів вибігав на контр, завершуючи її легкими очками.

Після кидка Богдановича з-за лінії 6,75 м Хорватія першою вела в матчі 45:44 за 120 секунд до кінця третьої чверті. Відповідь Ей Джея Слотера, також з дистанції, була невдалою і через 30 хвилин Польща програвала 47:49.

Польській команді ставало все важче здобувати очки та пробивати оборону суперників. Бальцеровскі не зміг зупинити сильнішого та досвідченішого Зубака чи на кілька сантиметрів нижчого під кошиком Саріча.

Остання чверть була насичена поворотами, змінами на табло та великими емоціями. Після дальніх ударів Ярослава Жисковського та Понітки в середині цієї частини Польща вела 57:53. У захисті Соколовський боровся дуже самовіддано, але його суперники вміли скористатися найменшою помилкою біло-червоних.

За 150 секунд до кінця команда наставника Мілічіча вела в рахунку 62:59, але після дії Крунослава Сімона була нічия 62:62. У найважливіші моменти матчу колишній гравець НБА Маріо Хезонья, поки що невидимий, двічі пробив з-за лінії 6,75 м (за весь матч це були єдині два удари в створ воріт із семи спроб), а Хорватія виграла 68 :64 за хвилину і 27 секунд до кінця.

Після відведеного часу наставника Мілічіча Понітка швидко набрав три очки, і польська команда програвала з рахунком 67:68.

Залишившись майже один під кошиком, Бальцеровський замість того, щоб завершити дію, віддав пас на Понітку, який стояв за метр від нього, але в гіршій позиції. Це непорозуміння коштувало полякам ще чотирьох очок – напевно, штрафні кидки використали Зубац і Сміт, які сфолили, і саме хорвати могли тріумфально підняти руки.

Польська команда програла боротьбу з рахунком 34:44, і хоча вони 10 разів влучили з-за лінії 6,75 м (у суперників сім), нижча результативність на два очки – лише 37 відсотків – була одним із факторів поразки.

Поляки іноді дуже добре грали в обороні, змусили хорватів 14 програти (самі зробили 11) і зробили дев’ять перехоплень (хорвати – п’ять), але у вирішальні хвилини їм не вистачило холоднокровності та везіння. У стрільців також не було очок – Соколовський і Жисковскі забили лише два, а Міхал Міхалак пропустив будь-які шість кидків.