Home Спортивне життя Євробаскет-2022: у півфіналі Німеччина зіграє з Іспанією

Євробаскет-2022: у півфіналі Німеччина зіграє з Іспанією

91
0

Німеччина вперше з 2005 року потрапила до четвірки лідерів чемпіонату Європи. Потім дійшли до фіналу, де поступилися … Греції 62:78.

З початку зустрічі в Берліні господарі мали перевагу, грали агресивно та результативно, їх підтримували кілька тисяч уболівальників. Підопічні канадського тренера Гордона Герберта вели в рахунку 18:9, 28:19. Фаворити греки лише на 16-й хвилині звели нічию 44:44. Після двох чвертей баскетболісти «Еллади» вигравали з рахунком 61:57, адже Костас Слукас забив точно під час фінальної сирени за три очки.

Третя чверть стала вирішальною для долі чвертьфіналу. Греки не впоралися з обороною господарів і не змогли зупинити їх ураганні атаки. Першу частину цієї чверті Німеччина виграла з рахунком 20:1, а на 26-й хвилині вела в рахунку 77:62.

Блискуче зіграв не лише лідер збірної Німеччини Денніс Шредер (“Х’юстон Рокетс”), а й Андреас Обст (“Баварія”) та 21-річний Франц Вагнер (“Орландо Меджик”). Грецький лідер Янніс Адетокумпо намагався врятувати ситуацію, але німецька оборона була непохитною. За п’ять хвилин до кінця гри, ведучи господарі 96:82, лідер греків допустив другий у грі неспортивний фол і був змушений покинути майданчик. Через мить Шредер отримав технічне порушення і також спустився до роздягальні, але й без лідера господарі йшли дуже добре.

Шредер набрав 26 очок і зробив вісім результативних передач, Обст і Вагнер додали по 19 очок, а Деніел Тайс з “Індіана Пейсерс” зробив дабл-дабл – 13 очок і 16 підбирань. Господарі 17 разів влучили з-за лінії 6,75 м – у Обста та Вагнера було 5 із 7 таких ударів, а у греків лише 9.

Адетокумбо, чемпіон НБА 2021 року з «Мілуокі Бакс», дворазовий MVP регулярного сезону НБА (2019 і 2020 років), завершив гру з 31 очком, вісьмома передачами та сімома підбираннями. У греків 18 очок набрав Яннуліс Ларенцакіс.

Баскетболісти Іспанії, чемпіони світу, довго не могли знайти дорогу фінам. Вирішила четверта чверть. Героями переможців стали Віллі Ернангомес – 27 очок і 37-річний Руді Фернандес, який двічі влучив у підсумку з-за лінії 6,75 м.

Фернандес, серед інших чемпіонка світу (2006), дворазова віце-чемпіонка Олімпійських ігор (2008, 2012) та триразова чемпіонка Європи (2009, 2011 та 2015), яка показала молодшим – і колегам, і суперникам, що показник у грі не перешкода. на найвищому рівні. За 18 хвилин він набрав 11 очок і зробив п’ять перехоплень. Натуралізований американець Лоренцо Браун за збірну Іспанії зробив дабл-дабл – 10 очок і 11 передач.

Фінляндія вела в кінці другого тайму 48:33, але іспанці в другому таймі змінили захист і стабільно скорочували втрати. На 24-й хвилині вони звели нічию – 67:67. Після трьох чвертей вони перемагали з рахунком 73:67. Останню чверть фіни билися до кінця і в її половині програли лише 82:84. Тоді Фернандес двічі пробив майже з 10 метрів і менш ніж за три хвилини до кінця команда італійського тренера Серхіо Скаріло вела в рахунку 90:82.

Найкращим баскетболістом Фінляндії, який зіграв у чвертьфіналі вперше з 1967 року, став Лаурі Маркканен (“Юта Джаз”), який мав дабл-дабл 28 очок і 11 підбирань.

У середу Франція зіграє з Італією, а в останньому чвертьфіналі Польща зіграє з захисником титулу Словенією. Поляки у першій вісімці зареєструвалися вперше з 1997 року.