Home Спортивне життя Олімпійська чемпіонка подарувала музею спис

Олімпійська чемпіонка подарувала музею спис

75
0

Індійський олімпійський чемпіон Нірадж Чопра передав свій спис з Ігор у Токіо до Олімпійського музею в Лозанні. Його компанію на цій знаменній церемонії склав його співвітчизник, перший індивідуальний олімпійський призер в історії нашої країни, стрілець Абхінав Біндра.

Спис Чопри приєднався до обладнання, подарованого закладу Біндрою, чемпіоном Пекіна зі стрільби. Колекція музею створена для збереження олімпійської спадщини та надихання майбутніх поколінь.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Підляшшя Білосток – найкраще в командному чемпіонаті Польщі з легкої атлетики

Віддаючи спис, Чопра сказав, цитує сайт МОК, “Я вдячний”. Це честь приєднатися до чудової галереї Олімпійського музею. Тут представлені найзнаковіші моменти олімпійської історії. Для кожного спортсмена велика честь мати можливість надихати інших.

Чопра — перша олімпійська чемпіонка з легкої атлетики з Індії. Дебютувавши на Олімпіаді в Токіо, 23-річний спортсмен у другій спробі метнув 87,58 м і завоював золоту медаль.

Чопра став другим індійцем в історії, який виграв золоту олімпійську медаль. Десять років тому в Пекіні Біндра зробив це у змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки на 10 метрів. Раніше Індія вісім разів вигравала Олімпійські чемпіонати лише з хокею на траві.

Після зняття з останніх Ігор Співдружності через травму паху Чопра повернувся до змагань у п’ятницю. Він виграв змагання Діамантової ліги в Лозанні як перший індіанець в історії. Вже в першій спробі він відправив спис на відстань 89,08 м, що забезпечило йому перемогу. Завдяки цьому він забезпечив собі вихід у фінал Діамантової ліги, який пройде в Цюріху 7-8 вересня.

Рекорд Чопри – 89,94 м. – Так, я знаю, мене всі просять про кидок на 90 метрів. Це станеться, коли настане відповідний час. Я не відчуваю тиску, – зізнався індієць.