Home Спортивне життя PKO BP Ekstraklasa: Емоції в класиці Widzew Łódź – Legia Warsaw

PKO BP Ekstraklasa: Емоції в класиці Widzew Łódź – Legia Warsaw

72
0
PKO BP Ekstraklasa: Емоції в класиці Widzew Łódź - Legia Warsaw

«Відзев» і «Легія» — не тільки «вічні» суперники, а й єдині команди, які представляли Польщу на груповому етапі Ліги чемпіонів. «Лодзь» потрапила в нього в 1996 році, а футболісти з Варшави – роком раніше і в 2016-му.

Вони також є єдиними польськими півфіналістами Кубка Європи, попередника Ліги чемпіонів. Легія зробила це в 1970 році, а Відзев – в 1983 році.

Пік популярності їхнього суперництва припав на 1980-1990-ті роки, коли вся футбольна Польща жила матчами «Відзев» — «Легія». Однак у нинішньому столітті класика Варшава-Лодзь у лізі була рідкістю – через проблеми Відзева, який у 2004-06 та 2008-10 роках і з 2014 по червень 2022 року не грав у лізі.

Перед п’ятничною грою команда «Нєдзведзя» не була фаворитом, а ситуацію господарів ускладнювало те, що чеський півзахисник Марек Ханоусек, дуже різноплановий гравець, один із найкращих гравців попереднього сезону 1-ї ліги, виступив на полі. не міг грати через травму.

Лодзь відвідав, між іншим, колишній відомий футболіст Відзева та національної збірної Польщі, а в 2012-21 роках президент Польської футбольної асоціації Збігнєв Бонєк. За кілька годин до гри він отримав звання Почесного громадянина Лодзі – надане задовго до цього, але через пандемію така церемонія не могла відбутися в той час.

Трибуни були заповнені глядачами – майже 18 тисяч. Місткість стадіону не дозволяє більше, хоча, як повідомлялося, було навіть 70-80 тисяч квитків.

У першому таймі вболівальники господарів могли бути розчаровані. Відзев поступився «Легії» і до перерви програвав 0:2.

На 30-й хвилині, після дії Павла Вшолека та албанця Ернеста Муці, який розігрував м’яч, швед Маттіас Йоханссон відзначився результативним прямим ударом.

Перед перервою гостей повів Бартош Капустка, якому знову асистував Муці. Здається, однак, що всього за мить до цього саме в цій дії – як випливає з телевізійних повторів – м’яч відскочив від руки Жозуе (коли він отримав м’яч).

У перерві наставник Нєдзвєдз вирішив зробити дві заміни, представивши досвідченого півзахисника Патрика Ліпскі та іспанського форварда Хорді Санчеса.

Жителі Лодзі кинулися в атаку, але вони були неефективними. На 76-й хвилині господарі, здавалося, досягли свого. Після навісу Ліпського у ворота суперника вразив Патрик Степінський.

Велика радість для вболівальників Відзева, але суддя Шимон Марціняк перевіряв цю ситуацію за допомогою VAR через можливий офсайд. Розбір тривав довго, а через кілька хвилин гол був скасований.

Однак на цьому емоції не закінчилися. Арбітр додав десять хвилин – раніше також була невелика перерва, коли з трибун на поле полетіли предмети.

Наприкінці додаткового часу Ліпскі забив гол для Відзева, цього разу визнаний. Однак незабаром матч завершився.

Відзев Лодзь – Легія Варшава 1:2 (0:2)

Цілі: Ліпскі 90 + 10 – Йоханссон 30, Капустка 42

Відзев Лодзь: Генріх Равас – Патрік Степіньскі, Божидар Чорбаджскі, Матеуш Жиро – Кароль Даніелак, Юльян Шеху (46. Хорді Санчес), Домінік Кун (89. Крістоффер Гансен), Фабіо Нуньєс – Ернест Терпіловскі, Юліуш Летньовскі (46. Патрик Ліпскі), Бартломей Павловскі (89. Серафим Сота)

Легія Варшава: Kacper Tobiasz – Mattias Johansson, Lindsay Rose, Artur Jendzejczyk, Filip Mladenovic – Paweł Wszołek, Josue, Ігор Харатін (87. Bartosz Slisz), Bartosz Kapustka (71. Maciej Rosołek), Makana Baku (87. Robert Pich) – Ernest Muci ( 77. Рафал Августиняк)

Жовті картки: Павловський, Санчес, Чорбаджскі – Роуз, Єнджейчик