Home Спортивне життя Ралі Фінляндії: Отт Танак виграв раунд

Ралі Фінляндії: Отт Танак виграв раунд

53
0

Третє місце посів фін Есапека Лаппі (Toyota Yaris Rally1) з поразкою 1.20,7. Лаппі катався на передостанній спецділянці Oittila 2 протяжністю 10,8 км. Автомобіль впав на колеса, двигун не постраждав і фін зумів фінішувати СС лише за 18 секунд.

Лаппі зберіг третє місце в ралі, але було незрозуміло, чи була каркас безпеки його машини пошкоджена під час перекидання. Якби це сталося, це був би кінець для нього. Виявилося, що рама в порядку, Лаппі взяв участь в останній спробі Ruuhimaki 2 (11,2 км), дійшов до фінішу і зберіг третє місце в генеральній класифікації.

Танак взяв лідерство в ралі після другого етапу і зберіг його до кінця. Чемпіон світу-2019 здобув другу перемогу в сезоні та шістнадцяту в кар’єрі. Команда Hyundai вперше перемогла у Фінляндії.

«Я був на межі, але це вдалося. Це було дуже важко, команда Toyota дуже, дуже швидка. Спасибі моїй дружині, яка підтримувала мене весь час», — сказав Танак.

Секундант Рованпер визнав, що вікенд у Фінляндії пройшов успішно.

“Я хотів перемогти, але це не спрацювало. Отт був дуже швидким, я зрозумів це після першого дня. Я думаю, що ми справді зробили добре. Я задоволений”, – оцінив старт Рованпер, який зберіг позицію лідер чемпіонату світу.

У 21 спецділянці (один був скасований через проблеми, пов’язані з безпекою вболівальників) Рованпер виграв дев’ять, а Танак – шість.

У Фінляндії Миколай Марчик бився в категорії WRC2 з пілотом Шимоном Господарчиком (Skoda Fabia Rally2). Поляки посіли сьоме місце у своїй категорійній класифікації, поступившись 5.54,6 переможцю фіну Теему Сунінену (Hyundai I20 Rally2). У генеральній класифікації Марчик у своєму першому старті у Фінляндії посів 15 місце.