Home Спортивне життя Шахова олімпіада: шосте місце у польок, дев’яте місце у польок

Шахова олімпіада: шосте місце у польок, дев’яте місце у польок

50
0
Шахова олімпіада: шосте місце у польок, дев'яте місце у польок

На п’єдесталі жіночих змагань поруч із Україною опинилися збірні Грузії – по 18 очок та Індії – 17 очок, а у відкритому турнірі тріумфувала команда Узбекистану, випередивши Вірменію – 19 очок та Індію – 18 очок.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росіянин Аркадій Дворкович переобраний президентом Міжнародної федерації шахів

У вирішальному для медалі поєдинку жіночої збірної біло-червоних із другим номером, срібними призерками минулої Олімпіади, у всіх полячок суперниками були шахістки вищого рангу.

Поєдинки Моніки Сочко (KSz Hetman Katowice) з Марією Музичук і Марією Маліцкою (UKS Czternastka Warszawa) і Наталією Буксою завершилися нічиєю. Поразки зазнали Аліна Кашлінська (KS Gwiazda Bydgoszcz) з колишньою чемпіонкою світу Марією Музичук на першій шахівниці, яка займає сьоме місце в рейтингу ФІДЕ, та Олівія Кіолбаса (KS Gwiazda Bydgoszcz), яка боролася найдовше, також з екс-чемпіонкою світу Анною Ушеніною. на третьому.

Полячкам, у складі яких у Мадрасі також грала чинна чемпіонка країни Міхаліна Рудзінська (Strzelce Strzelce Opolskie), нарешті не вдалося здобути медаль, але оновленій команді під керівництвом тренера Марціна Дзюби (Маліцка, Рудзінська та Кіолбас — 19, 20). і 22 роки відповідно), можливо, він повертається з Індії з високо піднятим лобом.

Kiołbasa працював блискуче. Бронзовий призер минулорічного чемпіонату Європи, як єдиний у всій збірній Польщі, зіграв у всіх 11 матчах збірної, виграв перші дев’ять партій, набрав 9,5 в 11 турах і виграв золото на третій дошці.

Ще один новачок на Олімпіаді Малік виграв індивідуальний срібний диск на четвертій дошці – 7 очок з дев’яти партій. Медаль на шаховій олімпіаді означає право на т. зв Олімпійська пенсія.

Чоловіча команда (п’ятий номер відкритого турніру) завершила виступ трьома перемогами поспіль. У вівторок вони перемогли Туреччину з рахунком 2,5:1,5.

Перемог у цьому матчі, як і в попередні два дні, здобув капітан команди Матеуш Бартель (KSz Polonia Wrocław) на четвертій дошці, який виграв п’яту партію поспіль, оскільки єдиний з біло-червоних залишився без поразок (8,5 очка з 10 партій) і здобув золоту медаль на п’ятій дошці, а «воїн» Кацпер Піорун. Гравець KSz Stilon Gorzów Wielkopolski) на другій шахівниці після найдовшої дуелі дня переміг гросмейстера Емре Джана після понад 5,5 годин гри та 100 ходів. На відміну від двох попередніх днів, обидві перемоги польська збірна цього разу здобула білими.

Поєдинок Радослава Войташека (KS Gwiazda Bydgoszcz) на першій шахівниці завершився нічиєю, а Войцех Моранда (Pęgów Tower) програв на третій.

На першому етапі турніру в складі грав Ян-Кшиштоф Дуда (МКС МОС Велічка, 2,5 очка з 5 ігор), але останній матч був зіграний у сьомому турі. Тоді Польща була 36-ою з дев’ятьма очками. За останні чотири дні збірна Польщі один раз зіграла внічию і тричі перемогла, але успішний фініш забезпечив їй дев’яте місце, а місце у вісімці найкращих забезпечило прямий вихід на командний чемпіонат світу.

Несподіванкою відкритого турніру є лише п’яте місце срібних призерів чотирирічної давнини збірної США, яка мала найвищий середній рейтинг серед заявлених команд. Норвегія (№3) з чемпіоном світу Магнусом Карлсеном (він набрав 7,5 з 9 партій на першій дошці, третій у Гукеша Р з Індії II та Нодірбека Абдусатторова з Індії) посіла лише 59 місце. Шосте місце зайняла 48-а сіяна Молдова, де жоден із конкурентів не має рейтингу вище 2500.

Чотири роки тому на шаховій Олімпіаді в Батумі поляки вибороли четверте місце, а полячки, захищаючи срібну медаль 2016 року з Баку, посіли 16 місце.