Home Спортивне життя Шаховий тур чемпіонів: Ян-Кшиштоф Дуда п’ятий у Маямі, перемога Магнуса Карлсена

48
0

Ян-Кшиштоф Дуда посів п’яте місце в онлайн-турнірі FTX Crypto Cup у Маямі (призовий фонд $210 000), шостому турнірі серії Champions Chess Tour. Чемпіон світу Магнус Карлсен здобув перемогу, незважаючи на перемогу над індійцем Рамешбабу Прагнанандхаа з рахунком 2:4 в овертаймі в 7-му турі.

В останній день турніру у Флориді 24-річний поляк був єдиним, кому знадобилося всього три партії (15 хвилин плюс 10 секунд), щоб перемогти дев’ятого в рейтингу ФІДЕ Аніша Гірі з рахунком 2,5:0,5. Він виграв перші дві партії та впевнено звів білою внічию третю, що й забезпечило остаточний успіх у матчі. Це була його четверта і третя поспіль перемога на змаганнях, які проходили в готелі Eden Roc Miami Beach.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росіянина переобрали президентом Міжнародної федерації шахів

Найкращий польський шахіст може бути задоволений своїм ставленням до кінця змагань у США. У попередніх турах після захоплюючих поєдинків він з рахунком 4:2 після додаткового часу переміг двох гросмейстерів, які задавали тон турніру – Карлсена та Прагнанандхаа.

У підсумковій класифікації після семи раундів норвежець Карлсен набрав 16 очок і випередив наймолодших на полі 16-річного Прагнанандхаа і представника Франції Алірезу Фірузджа – по 15, в’єтнамця Лієм Куанг Ле – 12 і Дуду – 11. Позаду поляка залишилися американець Левон Аронян – 8, Гірі – 7 і ще один представник господарів Ханс Моке Німанн – 0.

У решті партій сьомого, останнього раунду, Фіруджа виграв 2,5-1,5 у Ароняна, а Ле в такому ж співвідношенні переміг Німанна, який завершив турнір без жодної матчевої перемоги.

Переможці ігор, завершених після максимум чотирьох ігор, отримували три очки та 7,5 тисячі. отвір. бонус. Переможені залишилися з нульовим рахунком. У разі нічиєї після додаткового часу банк ділився між переможцем (два очки та 5000) і переможеним (одне очко та 2500).

Цьогорічна шахова ліга чемпіонів Meltwater Champions Chess Tour із призовими в 1,6 мільйона доларів складається з дев’яти подій. Весь цикл завершиться 20 листопада і вдруге обере найкращого онлайн-шахіста сезону.