Home Спортивне життя Шимон Марціняк: Я не розумію кампанії проти Якубіка. Ми або хочемо...

Шимон Марціняк: Я не розумію кампанії проти Якубіка. Ми або хочемо VAR, або ні!

59
0
 Шимон Марціняк: Я не розумію кампанії проти Якубіка.  Ми або хочемо VAR, або ні!

Шимон Марціняк каже: – Жоден суддя не горить бажанням підійти до телевізора VAR. Як повідомляє VAR, на дев’яносто відсотків головний суддя змінить своє рішення. А у випадку з рукою це наближається до дев’яноста дев’яти відсотків. Суддя, який виходить на VAR у разі удару рукою, чує, наприклад, «Була рука від тіла». І коли він йде перевіряти, то практично знає, що передумає. А коли він змінюється, йому знижують оцінку – за те, що не помічає. З іншого боку, VAR зберігає обличчя. Ви встаєте вранці і можете дивитися в дзеркало, не думати, що ви зробили комусь боляче. Була рука – є пенальті. VAR посприяв цьому, але було прийнято справедливе рішення. Хтось колись створив хворий слоган: «Марциняк не любить VAR!». І я бачу, що все ще розповсюджується. І це не має нічого спільного з правдою. З іншого боку, я дуже амбітний. Я бажаю, щоб кожна гра була проведена якомога краще, а підійти до телевізора та скористатися допомогою VAR означає, що ви зробили помилку. Минулий сезон – після всієї цієї тривалої серцевої хвороби – був одним із найкращих наступних. Можливо, це навіть був мій найкращий сезон. Під час матчу-реваншу 1/4 фіналу Ліги чемпіонів «Реал» – «Челсі» склалося враження, що гол гостей був 3:0 після того, як зіграв Маркос Алонсо. Якщо говорити про футбол… Запахло, що гравець торкнувся м’яча рукою. У мене навіть склалося враження, що навіть якби не було VAR, я б свистнув рукою. У мене є таке «чуття», таке відчуття. У всякому разі, після того, як м’яч затріпотів у сітці, Девід Алаба відразу каже мені: “Рефер, рефер – була рука”. Я відповів захиснику «Мадрида»: «Він пахне моєю рукою. Мій спеціаліст з VAR перевірить». Томек Квятковскі зробив виклик, і гол був відхилений. То що, якби мені знизили оцінку? VAR спрацював і отримав хорошу оцінку. Якщо це справедливо, то за що вас карати? А що виходить через три дні після цього матчу, в якому я використовував VAR у чвертьфіналі Ліги чемпіонів? Мені доручили судити півфінальну гру Ліги чемпіонів «Ліверпуль» — «Вільярреал». Тут я хотів би згадати роботу мого колеги в Екстракласі. Я дійсно повинен це сказати – я не розумію кампанії проти Кшисіка Якубіка. З поля рука Тіру була практично непомітна. Інші ситуації теж не були такими однозначними, як дехто хоче це представити. Кшисієк тричі виходив на VAR і тричі змінював свою думку. Проте це були зміни на добре – на правильні. Тоді за що ми повинні його карати? Ми або хочемо VAR, або ні! Переслідування в ЗМІ не допомагають. Однак це те, про що ви не можете хвилюватися.

Я теж на найважливіші матчі – в тому числі в Лізі чемпіонів – ходив і перевіряв за системою VAR. З одного боку, я повинен вдарити себе в груди. Я не хочу лицемірної розповіді, яка не показує правди. На початку роботи системи VAR у моїх колег з VAR були деякі побоювання, коли я вів матч як основний. Вони подумали, що, можливо, недоцільно змінювати рішення арбітра, який щодня керує матчами Ліги чемпіонів. Вони підрахували: напевно, добре, оскільки гравці не протестують, я його не дзвонитиму… У нас самі були такі внутрішні розмови. А під час тренувального збору в Спалі я сказав: «Панове, якщо ви вважаєте, що це помилка, викликайте мене до VAR». Не може бути так, щоб суддя боявся або не хотів використовувати VAR. З іншого боку, тільки тоді суддя може піти до VAR, коли його викликають. Винятком є ​​ситуації наприкінці матчу, коли на кону стоїть доля змагань. Є така маленька лазівка ​​в регламенті. Я скористався цим у півфіналі Кубка Арабських ФІФА, коли практично наказав підходити до телеекрану, щоб вирішити, чи був фол… Як я можу спілкуватися з тими, хто пише після матчу Відзев – Легія і гол з офсайду. Патрік Степінський: «Лисому варто перевірити. Поза грою вирішуються без участі головного судді. Суддя з VAR приймає рішення. І сантиметр теж обгорів, а в матчі Відзев – Легія він обгорів 27 сантиметрів. Вболівальники засліплені, часто керуючись лише симпатією до свого клубу. Під час Чемпіонату світу з футболу 2022 року працюватиме Напівавтоматична система виявлення горілих – використовуватиметься 3D-графіка. Я тобі не пробачу. Навіть обгорілий на один сантиметр буде видно! У Лодзі Томек Мусял, який працював у VAR, тричі підводив лінію – тому це зайняло стільки часу. Ми хотіли бути впевненими. Це рішення може мати вирішальне значення, це ще були гарні кілька хвилин гри. У Відзеві я відрахував десять хвилин. Відеоперевірка тривала 3 хвилини 45 секунд, кидання пляшок призвело до майже чотирихвилинної перерви. Також були зміни гравців – тому я додав десять хвилин. А ви побачите, як воно буде на чемпіонаті світу. Там також буде багато додаткових хвилин, але, думаю, ніхто не перевершить мій півфінал Кубка Арабських ФІФА, де я нарахував 18 хвилин.