Home Спортивне життя Тай-брейк вирішено! Польські волейболістки у півфіналі Ліги націй

Тай-брейк вирішено! Польські волейболістки у півфіналі Ліги націй

50
0
 Тай-брейк вирішено!  Польські волейболістки у півфіналі Ліги націй

У прем’єрній партії після рівного старту перевагу здобули поляки. Після ефектного блоку вони відскочили на три стібка (9:6) і довели цей аванс до технічної перерви (12:9). Кілька разів іранці вели точкові контакти, але біло-червоні зберегли перевагу. Після двох ейсів Якуба Кохановського поляки вели в рахунку 22:16. Перси зуміли відповісти двома ейсами Аміра Тоухтеха (22:19), але Каміль Семенюк успішно перервав цю серію. Матеуш Бєнік виграв сетбол, а в наступній дії Семенюк встановив рахунок 25:21.

Дивіться також: Франція обіграла Японію та зіграє з Італією у півфіналі

Другий сет – хороший дебют для поляків (4:1), але швидко вирівнялася гра. Волейболісти Ірану компенсували програш (10:10), а після вдалої атаки Амірхосейна Есфандіджара мінімально відійшли на перерву (12:11). Поляки відповіли очковою серією на Лік Бєнека (15:12), але суперники знову зрівняли (16:16). Розпочалася запекла боротьба, яка закінчилася захоплюючою. Іранці першими мали сетбол, але після атаки Бартоша Курека поляки вивели на змагання з перевагою. У ньому, однак, помилилися на подачі, і Мілад Ебадіпур ​​відповів ейсом (24:26).

У третій партії рівна боротьба тривала до середини сету. На початку поляки ще мали проблеми з допуском, навряд чи могли набрати більше балів. Серія з шести виграних акцій від 14:14 до 20:14 виявилася ключовою для сету. У зоні подачі промайнув Бєєнєк, Кароль Клос дав гарну зміну, а суперники почали припускатися простих помилок. З такою перевагою польські волейболісти в підсумку контролювали ситуацію. Останні очки принесли їм зіпсовані суперники (25:18).

Наступну гру поляки почали невдало (0:3, 2:6). Після такого старту вони не могли налагодити ритм, і гра персів – з їх вдало поставленим лідером Ебадіпуром – ставала все більш гарячою. На технічній перерві різниця становила вже вісім очок (4:12). Тренер Нікола Грбич намагався замінити, але це мало допомогло. Іран спокійно зберігав свою перевагу, впевнено доводячи матч до тай-брейку. Ебадіпур ​​виграв сетбол (15:24), а Тоухтех забив пропущене очко (16:25).

Вирішальний сет був сильним відкриттям для поляків, які після трьох очкових блоків вели в рахунку 4-0. Героєм цієї частини поєдинку став Семенюк, який не тільки зупинив атаки суперників, а й вдало атакував (7:2). Далі в сеті польські волейболістки контролювали ситуацію. Кінцівка – хороша гра Кароля Бутрина, а очковий блок приніс матчбол (14:5). На ейс відповів Ебадіпур, але в наступній дії іранці торкнулися воріт і ця помилка завершила захоплюючий матч (15:7).

Підсумок матчу Польща – Іран:

Найбільше балів: Каміль Семенюк (17), Бартош Курек (15), Александер Шлівка (10) – Польща; Амін Есмаїлнежад (22), Мілад Ебадіпур ​​(17), Амірхосейн Есфандіяр (14) – Іран. Поляки краще забивали блоком, який став ключовим на тай-брейку (4-0); зробили менше помилок, ніж їхні суперники (29–39).

Це була третя поспіль зустріч цих команд, яка завершилася в п’яти сетах. Дві попередні (Олімпіада в Токіо, турнір основної стадії VNL 2022) завершилися перемогою Ірану.

У півфіналі поляки зіграють проти збірної США. У другому півфіналі протистоятимуть чемпіони Європи (і господарі турніру) італійці та олімпійські чемпіони французи.

Польща – Іран 3:2 (25:21, 24:26, 25:18, 16:25, 15:7)

Польща: Бартош Курек, Александер Шлівка, Якуб Кохановський, Каміль Семенюк, Марцін Януш, Матеуш Бєнік – Павел Заторський (ліберо) і Кароль Бутрин, Гжегож Ломач, Лукаш Качмарек, Кароль Клос, Томаш Форнал, Бартош Беднож. Тренер: Нікола Грбич.
Іран: Махді Джелвех Газіані, Мілад Ебадіпур, Амір Хоссейн Тоухтех, Амін Есмаїлнежад, Мохаммад Тахер Ваді, Амірхосейн Есфандіяр – Мохаммадреза Хазратпур (ліберо) і Фазель Пажуман, Бардія Саадат, Мортеза Шанарешд, Ейхеза Шарешд, Еля Шаріфі. Тренер: Бехруз Атаї.

Судді: Фабріс Колладос (Франція), Вальтер Вера (Перу).