Home Спортивне життя Ел. ЧС-2023: Польща перемогла Ізраїль і зберегла шанси на підвищення

Ел. ЧС-2023: Польща перемогла Ізраїль і зберегла шанси на підвищення

75
0
 Ел.  ЧС-2023: Польща перемогла Ізраїль і зберегла шанси на підвищення

Матч на «бути чи не бути» поляки виграли завдяки дальнім ударам. Вони 15 разів потрапили з-за лінії 6,75 м (46%), у тому числі за 2,3 секунди до кінця четвертої чверті, що дозволило отримати додатковий час. М’яч відбив капітан Матеуш Понітка, а завершив акцію Ярослав Жисковскі після пасу Томаша Ґєло і на табло була нічия 78:78. У додатковий час гра також була вирішальною, окрім оборони, кидки на три – Ей Джей Слотер і саме сирена Міхала Соколовського.

Польська команда стартувала у складі: Слотер, Понітка, Соколовський, Томаш Ґєло та Домінік Олейнічак. Всього через 9 секунд перші очки дальнім кидком набрав американський квотербек Слотер, для якого це був перший матч у цьому випуску кваліфікації ЧС. Підопічні наставника Ігоря Мілічіча від початку жорстко оборонялися, а найвищий Олександр Бальцеровскі збирав м’яч під кошиками. Польща вела з рахунком 5:0, 9:1.

Капітан Понітек, який не грав кілька місяців після того, як покинув петербурзький «Зеніт» на початку березня, не зміг «відстрілятися» здалеку, але сміливо, як завжди, сміливо заходив у кошик і форсував суперників. Штрафні виконав майже бездоганно – у першому таймі 9 з 10 і перемога Польщі 18:10, а в середині другої чверті навіть 27:16.

Ізраїльтянам після слабшого старту (перші очки в грі вони набрали через шість хвилин) все краще вдавалося захищати поляків. Наприкінці другої чверті вони скоротили програш до 33:28, а в третій партії двічі наблизилися (44:43 на 23-й хвилині та 56:55 на 29-й) після кидків з-за лінії 6,75 м.

Після 30 хвилин польська команда вела лише з рахунком 57:55, адже хоч і була агресивною в захисті, але в дальніх пробігах не влучала так сильно, як у першому таймі, а середні Олейнічак і Бальцеровскі були неефективними під кошиком.

В останній частині стало ще більше нервово. Гості стабільно грали в атаці і після серії дальніх ударів Таміра Блатта і Рафаеля Менко за дві хвилини до кінця вели в рахунку 75:72. Потім було ще гірше (72:78) за 100 секунд до кінця четвертої чверті. Штрафні Понітки та божевільні дії в атаці Жисковскі після того, як Понітка відбив м’яч, завершилися нічиєю 78:78 і додатковим часом.

У ньому суперники почали краще – Блатт набрав три очки, але потім терези перемоги поляки схилили на свій бік.

Понітек привів до нічиєї 82:82, а триочковий кидок Слотера та підбір Гієло дали перевагу 87:82 за 41 секунду до кінця.

Перед матчем попрощалися з Даміаном Кулігом, який завершив міжнародну кар’єру. Від президентів федерації Радослава Песевича та Гжегожа Бачанського він отримав пам’ятну форму національної збірної з номером 77. Куліг зіграв у 101 матчі національної збірної та набрав 704 очки, серед яких грав. на Євробаскеті в 2015 і 2017 роках, а також на чемпіонаті світу в 2019 році.

Польща – Ізраїль 90:85 (18:12, 24:24, 15:19, 21:23, ET 12:7)

Польща: Матеуш Понітка 23, Ей Джей Слотер 16, Ярослав Зисковскі 15, Якуб Гарбач 9, Александер Бальцеровскі 8, Міхал Соколовскі 7, Томаш Ґєло 5, Міхал Коленда 4, Домінік Олейнічак 3, Якуб Шенк 0

Ізраїль: Рафаель Менко 15, Ям Мадар 14, Німрод Леві 10, Тамір Блатт 10, Йовел Зоосман 10, Роман Соркін 9, Гай Пніні 6, Джон Ді Бартоломео 5, Томер Гінат 5, Ідан Залмансон 1, Бар Тімор 0