Home Спортивне життя Ел. ЧС з футзалу: Польща перемогла Грецію 3:0

Ел. ЧС з футзалу: Польща перемогла Грецію 3:0

64
0
 Ел.  ЧС з футзалу: Польща перемогла Грецію 3:0

Матч проходив у залі, яким щодня користуються волейболісти Jastrzębski Węgiel. Оскільки такий футбол на цьому майданчику відбувся вперше, то перед першим свистком диктор ознайомив уболівальників із правилами гри.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Futsal LM: Piast Gliwice зіграє в Греції

У рейтингу УЄФА Польща посідає 16-те місце в Європі, Азербайджан – 7-е, а Греція – 36-те, тому збірна Польщі була фаворитом матчу. І вони з самого початку підштовхнули гостей до оборони. Грецький голкіпер пройшов дуже складне випробування. Двічі, після ударів Міхала Марека та Міхала Кубіка, його підтримала штанга.

Він капітулював на 17-й хвилині, коли Матеуш Мровєц спочатку впритул проштовхнув м’яч у сітку, а через 27 секунд Міколай Заставнік показав ефектний дриблінг, який завершився технічним легким ударом через Дімітріса Зерваса.

Греки рідко загрожували воротам поляків, але могли забити. Міхалу Калужі довелося двічі втручатись у небезпечні ситуації.

У перерві президент Польського футбольного союзу Цезарій Кулеша вручив пам’ятну футболку Себастьяну Войцеховському, який у понеділок офіційно завершив професійну кар’єру, який провів 55 матчів у національних кольорах.

Одразу після перерви майже 2,5-тисячні глядачі порадували третьому голу поляків, але не визнали його забитим прямо з автомобіля. Після сильного удару Ремігіуша Спихальського з бокової лінії сумнівів не залишилося.

На це міг би відповісти Костас Пану. Після розіграшу Калужа зумів захиститися на половині поля. Через деякий час Дімітріос Каравідас був близький до удару головою, але влучив у штангу. Господарі створили більше втрачених моментів. На 31-й хвилині після удару греків врятувала поперечина. За сім хвилин до кінця гості витягли голкіпера, але компенсувати втрачене їм не вдалося.

Групові матчі (кругова система, матч і реванш) заплановані на вересень, жовтень і листопад 2022 року, а також на лютий і березень 2023 року. Команда під керівництвом тренера Блажея Корчинського зустрінеться з Азербайджаном у наступному відбірковому матчі 7 жовтня.

Переможці 12 відбіркових груп із трьох команд і чотири найкращі команди, які посядуть другі місця, вийдуть до елітної фази. Інші вісім команд з других місць зіграють за це підвищення в плей-офф.

Тільки в цьому турі вирішиться, хто зіграє у фіналі. 20 команд будуть поділені на п’ять груп. Переможці отримають право зіграти у фіналі, дві-чотири команди з других місць (залежно від вибору господаря ЧС) вийдуть у плей-офф.

Переможці вийдуть на Чемпіонат світу, а чотири кращі команди, які займуть другі місця, зустрінуться в плей-офф. У фінальному турнірі чемпіонату світу зіграють 24 команди, в тому числі сім європейських.

У жовтні 2021 року португальці виграли свій перший титул чемпіона світу. У фіналі, який проходив у Каунасі, вони перемогли Аргентину, яка захищала трофей, з рахунком 2:1 (1:0). Поляки на чолі з тренером Корчиньським вибули з боротьби за фінал чемпіонату світу з Литви під час турніру, який відбувся в жовтні 2019 року в Зеленій Гурі. Там вони поспіль програли Грузії 2:3, Фінляндії 1:2 та Іспанії 1:4.

Збірна Польщі один раз виступала на чемпіонаті світу – у 1992 році в Гонконзі. На попередньому чемпіонаті світу Бразилія виграла п’ять (1989, 1992, 1996, 2008 і 2012) і дві перемоги Іспанії (2000 і 2004).

Польща – Греція 3:0

Голи: 1:0 Матеуш Мровец (17), 2:0 Міколай Заставнік (17), 3:0 Ремігіуш Спихальскі (25).

Польща: Міхал Калужа – Міхал Кубік, Миколай Заставнік, Томаш Крізель, Міхал Марек – Ремігіуш Спихальскі, Себастьян Лещак, Матеуш Мровєц, Павел Канєвський і Кацпер Сендлевскі, Каміль Сурмак, Патрік Голі, Каміль Ролл.

Греція: Дімітріс Зервас – Дімітріос Каравідас, Сеіті Енсі, Лампрос Цінас, Спірідіон Кондилатос – Панайотіс Гусіс, Маріос Нтатіс, Антоніос Манос, Костас Пану та Еммануїл Цепас, Антоніос Контогеоргіс, Дімітріос Карідас,