Home Спортивне життя Євробаскет-2022: у чвертьфіналі іспанці, французи, словенці та Німеччина

Євробаскет-2022: у чвертьфіналі іспанці, французи, словенці та Німеччина

64
0

Найзапекліші поєдинки в 1/8 фіналу провели французи проти турків та іспанці проти литовців. В обох були потрібні овертайми. У другій і третій чвертях литовці мали перевагу, вели навіть 58:47, але чемпіони світу компенсували поразку і на останніх хвилинах четвертої чверті зіграли внічию 78:78, а потім повели в рахунку 83:81. Додатковий час литовцям принесла добивання пропущеного триочкового кидка Рокаса Йокубайтіса, який виконав Ігнас Браздейкіс одночасно з фінальною сиреною.

У додатковий час гри невелику перевагу мали іспанці, з найбільшою часткою натуралізованого американця Лоренцо Брауна – після його кидка з-за межі 6,75 м за 120 секунд до кінця 95:88. Литовці скоротили поразку до 94:95, але в підсумку дії під кошиком Віллі Ернангомеса визначили успіх чемпіонів світу. Браун набрав 28 очок і 8 передач, а Ернангомес – 21 очко і 8 підбирань. У збірній Литви Міндаугас Кузьмінскас набрав 18 очок, а Браздейкіс – 17 очок.

Іспанці – єдина команда в грі. А хто виграв матч 1/8 фіналу. У трьох інших матчах перемогли команди з дуже сильної групи В з Кельна.

Олімпійський віце-чемпіон «Тройколор» після екстра-тайму в Берліні розгромив турків з рахунком 87:86, хоча Туреччина мала шанс перемогти в підсумку – за 12 секунд до кінця четвертої чверті вела з рахунком 77:75 і володів м’ячем, але Седі Осман промахнувся обома штрафними, а потім Еван Фурньє перехопив м’яч, але Руді Гоберт пробив його, і за дві з половиною секунди до кінця гри нічия – 77:77. приніс Франції перемогу, у нього був дабл-дабл – 20 очок і 17 підбирань.

“Мабуть, це моя найгірша поразка, емоційно, за 26 років моєї кар’єри… Франція перемогла, але я думаю, що ми заслужили перемогу. Ну, це баскетбол, іноді трапляються чудеса. Цього разу це сталося проти нас”, – сказав він. Тренер Туреччини Ергін Атаман.

Словенці, що захищаються, виграли у бельгійців 88:72 і є потенційними суперниками біло-червоних у разі перемоги над Україною. Він привів до перемоги золотого медаліста 2017 року Луку Дончіча з “Даллас Маверікс” – набрав 35 очок, зробив п’ять підбирань і п’ять передач.

На початку четвертої чверті Німеччина вигравала у Чорногорії 67:50, але суперниці зуміли скоротити програш і за 24 секунди до кінця мали три очки компенсації (80:77). Потім неспортивний фол зробив натуралізований американець Чорногорії Кендрік Перрі, а через мить технічне порушення отримав тренер балканської збірної Бошко Радович. Німці були ефективними на лінії штрафних і в підсумку порадували успіху. У господарів Денніс Шредер (“Х’юстон Рокетс”) набрав 22 очки і 8 передач, у невдах – Перрі – 25 очок і 6 передач.