Home Спортивне життя Юджин Чемпіонат світу з футболу 2022: ніч сюрпризів

Юджин Чемпіонат світу з футболу 2022: ніч сюрпризів

68
0

Після завершення кар’єри бронзовим призером попереднього чемпіонату світу Марчіном Левандовським Розмис тепер є найшвидшим поляком на дистанції 1500 м. Рік тому він був восьмим на Олімпіаді в Токіо. Він вперше брав участь у фіналі чемпіонату світу. Результат 3.34,58 є його найкращим у цьому сезоні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЧС-2022 у Юджіні: чим виступатиме жіноча естафета 4х400 метрів?

Фаворитом був передусім норвежець Якоб Інгебрігстен. Олімпійський чемпіон з Токіо тривалий час лідирував, але Джейк Вайтман випередив його перед фінальним поворотом. Британець тримав темп і не наздогнав на фініші. Він переміг з результатом 3.29,23, а Інгебрігстен мав 3.29,47.

Це найбільший успіх Вайтмана в його кар’єрі. Серед його досягнень – бронзова медаль чемпіонату Європи 2018 року. На минулорічній Олімпіаді він був 10-м.

Несподіванкою є і третє місце Катіра з Марокко. 24-річний спортсмен брав участь у бігу на 5000 метрів на Олімпіаді в Японії.

Вперше в історії Кубка світу на подіумі в бігу на 1500 м не було спортсмена з Африки.

У норвежців у вівторок на старті японської Олімпіади був ще один золотий призер – Карстен Вархольм на дистанції 400 м з бар’єрами. Чинний рекордсмен світу вийшов у фінал із другим результатом, але у вирішальному заїзді став лише сьомим – 48,42 с.

Третьою переможницею в Токіо стала Елісон Сантос – 46,29, за нею йшли американці Рай Бенджамін – 46,89 і Тревор Бассітт – 47,39.

Даніель Шталь провалився в метанні диска. 29-річний швед в Юджині, як і Вархольм, виконував роль захисника титулу та олімпійського чемпіона. Результату 67,10 м йому вистачило лише на четверте місце.

Головними героями виявилися юні дискоблести. Переможцем став 23-річний словенець Крістіян Чех – 71,13, а другим став 19-річний литовець Міколас Алекна (69,27 м), син дворазового олімпійського чемпіона Віргіліюса.

Ще один литовець Андрюс Гудзіус 67,55 порадувався бронзовим диском.

У вівторок відбувся розіграш медалей у стрибках у висоту серед жінок. Переможницею стала австралійка Елеонор Паттерсон, випередивши українку Ярославу Махучіху. Обидва набрали 2,02 м. На березневому чемпіонаті світу в приміщенні в Белграді порядок був протилежним.

Третьою в Євгенії стала італійка Елена Валлортігара – 2,00.