Home Спортивне життя Шаховий тур чемпіонів: Ян-Кшиштоф Дуда з третього місця у чвертьфіналі. Радослав...

Шаховий тур чемпіонів: Ян-Кшиштоф Дуда з третього місця у чвертьфіналі. Радослав Войташек 11.

83
0
 Шаховий тур чемпіонів: Ян-Кшиштоф Дуда з третього місця у чвертьфіналі.  Радослав Войташек 11.

Ян-Кшиштоф Дуда, набравши 28 очок, посів третє місце та вийшов до чвертьфіналу FTX Road to Miami, п’ятого онлайн-турніру зі швидких шахів, що входить до серії Champions Chess Tour. Радослав Войташек завершив змагання на 11 місці з 18 очками.

Після 15 турів попереднього етапу турніру найбільше очок набрав американець Самуель Севіан – 32. Він випередив 18-річного індійця Арджуна Ерігаісі – 31, Дуду – 28, угорця Річарда Раппорта – 27, свого співвітчизника Джеффрі Ксіонга. і голландець Аніш Гірі – по 24, ще один представник США Левон Аронян – 22 і китаєць І Вей – 19.

Велицький гросмейстер у середу зазнав першої поразки на турнірі – у 13-му турі з норвежцем Ар’яном Тарі. У подальшому він переміг лідера Севіана і зіграв внічию з Ароняном.

Войташек, який дебютував у серії CCT, фінішував дуже успішно – він почав день із нічиєї з Раппортом, а потім виграв у американців Ханса Моке Німанна та Семюеля Шенкленда, збільшивши свій результат до 18 очок, що забезпечило йому 11 місце. Йому не вистачило першої вісімки на одне очко. З такими ж досягненнями завершили турнір Тарі та Шахріяр Мамієдьяров з Азербайджану.

8 кращих тепер змагатимуться за перемогу на турнірі за нокаут-системою. У четвер у чвертьфіналі Дуда зустрінеться з Гірі, а в інших матчах – Севіан з Веєм, Ерігайсі з Ароняном і Раппорт з Сюнгом. Перші два місця гарантують участь у шостому турнірі великої серії – FTX Crypto Cup, який пройде в Eden Roc Miami Beach Hotel у Флориді за участю восьми гросмейстерів 15-21 серпня.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Superbet Rapid & Blitz Poland 2022 показав, що Польща стає новою столицею шахів

Друге в цьому році видання Meltwater Champions Chess Tour, тобто Ліги чемпіонів з шахів, організованої Play Magnus Group, на суму 1,6 мільйона доларів, складається з дев’яти подій.

У FTX Road to Miami (призовий фонд $150 000) 16 учасників зіграли 15 раундів за одноранговою системою. За виграну партію гравець отримував три очки і 750 доларів, а за нічию – одне і 250. Вісім найкращих у класифікації вийшли до стадії плей-офф, у якій пройдуть одноденні матчі (чотири гри). чвертьфінал і півфінал, а також дводенні матчі (загалом у восьми лотах).

Весь цикл завершиться 20 листопада і вдруге обере найкращого онлайн-шахіста сезону.