Home Спортивне життя Шаховий тур чемпіонів: поразка Яна-Кшиштофа Дуди від Левона Ароняна після додаткового часу...

Шаховий тур чемпіонів: поразка Яна-Кшиштофа Дуди від Левона Ароняна після додаткового часу у другому раунді в Маямі

64
0

Ян-Кшиштоф Дуда програв представнику США Левону Ароняну з рахунком 2,5:3,5 після овертайму у другий день FTX Crypto Cup у Маямі, шостого онлайн-турніру зі швидких шахів (призовий фонд $210 тис.), що входить до шахового туру Meltwater Champions Chess Tour. серія.

Після двох турів у класифікації лідирують чемпіон світу Магнус Карлсен та Рамешбабу Прагнанандхаа з Індії – по 6 очок, перед Ароняном – 5 і Дудою – 4.

24-річний гросмейстер із Велички, віце-лідер серії CCT, почав у вівторок суперництво з другим шахістом із США, шостим у рейтингу ФІДЕ, і одразу ж реваншував, вигравши чорними. У наступних двох іграх, як і в попередніх, зіграли в темпі 15 хвилин плюс 10 секунд, були зараховані нічиї та був необхідний перший овертайм на турнірі. У додаткових бліц-партіях (5 хвилин плюс 3 секунди) кращим виявився Аронян, який після нічиєї в першій білими виграв другу.

У інших матчах другого раунду лідер генеральної класифікації CCT Карлсен переміг американця Ханса Моке Німанна з рахунком 3:1 (після поразки в першій грі здобув ще три перемоги), представник Франції Аліреза Фіруджа переміг у в’єтнамця Лієм Куанг Ле 2,5:0,5, а 16-річний Прагнанандхаа переміг голландця Аніша Гірі 2,5:1,5.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росіянин Аркадій Дворкович переобраний президентом Міжнародної федерації шахів

Переможці ігор, завершених після максимум чотирьох ігор, отримують три бали та 7,5 тисячі. отвір. бонус. Переможені залишаються з нульовим рахунком. У разі вирішення додаткових ігор банк ділиться між переможцем (два очки та 5000) і переможеним (одне очко та 2500).

У турнірі, який проходить у готелі Eden Roc Miami Beach, штат Флорида, вісім учасників зіграють сім раундів із чотирьох партій за коловою системою.

На інавгурації Дуда виграв у Німана з рахунком 3:0. У середу він зустрінеться з Ле, а в наступні дні – з Фірузджею, Карлсеном, Прагнанандхаа та Гірі. Завершиться турнір у неділю.

Цьогорічна шахова ліга чемпіонів Meltwater Champions Chess Tour із призовими в 1,6 мільйона доларів складається з дев’яти подій. Весь цикл завершиться 20 листопада і вдруге обере найкращого онлайн-шахіста сезону.