Home Спортивне життя Сюрприз на Кубку претендента. Нова волейбольна команда в Лізі націй

Сюрприз на Кубку претендента. Нова волейбольна команда в Лізі націй

79
0
 Сюрприз на Кубку претендента.  Нова волейбольна команда в Лізі націй

У чвертьфіналі найзапеклішим був поєдинок між Колумбією та Францією, який перемогла збірна Південної Америки з рахунком 3:2 (16:14 на тай-брейку). В інших матчах Бельгія, ймовірно, перемогла збірну Чехії (3:0), а Хорватія без проблем впоралася з Казахстаном (3:0). Волейболістки Пуерто-Ріко пройшли підвищення, не зігравши, оскільки Камерун знявся зі змагань через проблеми з візою.

Дивіться також: “Куба” виграла Кубок претендента-2022 і зіграє в Лізі націй

У першому півфіналі Колумбія виграла прем’єрну частину протистояння з Бельгією, але бельгійці лідирували в трьох матчах поспіль. Остаточний склад доповнили господарі, які також обіграли Пуерто-Ріко в чотирьох сетах.

Матч за третє місце пройшов у запеклій боротьбі. Перший сет приніс пуерторіканцям перемогу після гри з перевагою (27:25), у другому кращою була Колумбія (23:25), третій виграла збірна Пуерто-Ріко (25:23). У четвертому таких емоцій не було, пуерторіканки швидко отримали явну перевагу, впевнено перемогли та посіли місце на найнижчій сходинці п’єдесталу.

Переможця Кубка претендента-2022 та учасника ВНЛ-2023 волейболістки мали визначити гранд-фінал, у якому Хорватія зіграла проти Бельгії. Більше шансів на перемогу мала збірна Бельгії – найслабша команда основної фази VNL 2022 із групи «претендентів», у складі феноменальної Брітт Герботс. Бельгійці непогано розпочали свою прем’єру, але їхня перевага скоротилася, і вперед у матчі вийшла збірна Хорватії (25:20). У другій партії лідером була Бельгія (21:25), але наступні сети проходили вже з перевагою господарів (25:22, 25:21). Хорвати мали перевагу в атаці, а також краще себе представляли в блоці.

Герботс набрала 23 очки для своєї команди. Але головною героїнею цього шоу стала хорватська нападниця Саманта Фабріс; набрав 31 очко (30/54 в атаці + 1 блок).

Збірну Хорватії до успіху привів турецький тренер Ферхат Акбас. У 2019–2021 роках був волейбольним тренером у Grupa Azoty Chemika Police, з якою двічі вигравав чемпіонат Польщі.

Результати жіночого волейбольного турніру Кубка претендента 2022:

2022-07-28: Бельгія – Чехія 3:0 (25:18, 25:23, 25:15) / чвертьфінал
2022-07-28: Хорватія – Казахстан 3-0 (25:20, 25:15, 25:20) / чвертьфінал
2022-07-29: Колумбія – Франція 3:2 (25:17, 25:16, 22:25, 11:25, 16:14) / чвертьфінал
2022-07-29: Пуерто-Ріко – Камерун 3-0 (перехід) / чвертьфінал

2022-07-30: Колумбія – Бельгія 1:3 (25:21, 20:25, 21:25, 16:25) / півфінал
2022-07-30: Хорватія – Пуерто-Ріко 3:1 (26:24, 25:17, 23:25, 25:17) / півфінал

2022-07-31: Пуерто-Ріко – Колумбія 3:1 (27:25, 23:25, 25:23, 25:18) / матч за 3 місце
2022-07-31: Хорватія – Бельгія 3: 1 (25:20, 21:25, 25:22, 25:21) / ФІНАЛ.