Home Спортивне життя Тур де Франс: Томас Підкок виграв 12 етап. Йонас Вінгегор продовжує...

Тур де Франс: Томас Підкок виграв 12 етап. Йонас Вінгегор продовжує лідирувати

82
0
 Тур де Франс: Томас Підкок виграв 12 етап.  Йонас Вінгегор продовжує лідирувати

Томас Підкок виграв 12 етап Тур де Франс

Британський велогонщик Томас Підкок з команди Ineos Grenadiers виграв 12-й етап Тур де Франс після самотнього фінішу в Альп д’Юез. Датчанин Йонас Вінгегор (Jumbo-Visma) зберіг жовту майку лідера, посівши шосте місце в четвер.

22-річний Підкок виграв золоту медаль на минулорічних Олімпійських іграх у Токіо у гірському велосипеді. Успішно виступив і в лижних гонках – у січні став чемпіоном світу на цих змаганнях. У четвер він домігся найбільшого успіху в професійній кар’єрі на виїзді.

– Це один із найкращих досвідів у моєму житті, – зізнався він на фініші.

Британець, який дебютував у TdF, був серед втікачів, а вирішальну атаку провів на початку останнього підйому, коли до кінця залишалося 10 км. Він швидко відірвався від своїх супутників і попрямував до фінішу один. У підсумку він на 48 секунд випередив представника Південної Африки Луї Мейнтьєса (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux). Третім став Кріс Фрум (Israel-Premier Tech), який відновлювався після важкої травми – 2,06 втрати.

Пелотон чітко відпустив втікачів і під час підйому на Альп-д’Юез найкращі велогонщики генерального заліку боролися окремо. З самого початку підйому велосипедисти команди «Джамбо-Вісма» задали потужний темп і група стрімко танула.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Погачара та керівник команди Майка з позитивним результатом тесту на COVID-19

Переможець двох попередніх випусків «Великої петлі» Тадей Погакар (UAE Team Emirates) після несподіваної кризи в середу цього разу не розгубився. Словенець двічі атакував, намагаючись компенсувати втрату, заподіяну напередодні, але Вінгегард залишився на рулі. Погакар спробував зупинитися на кілька секунд перед фінішною лінією, але і в цьому випадку датчанин не відпустив.

Вінгегард був повільнішим за переможця на 3,23. У «генеральній класифікації» він має 2,22 переваги над Погачаром, який фінішував трохи раніше за нього.

Кращий поляк Рафал Майка (UAE Team Emirates), який знову довго допомагав Погакару, прийшов до фінішу 21-м і зберіг 19-е місце в генеральній класифікації.

У п’ятницю велосипедисти проїдуть 192 км від Бург-д’Уазана до Сент-Етьєна. Підйомів на маршруті багато, але вони набагато пологіші – один бонус другої категорії і два третьої.